Apartamenty w Zakopanem

Aktualności

Na upały najlepsze są Chochołowskie Termy

3 lipca 2022

Zakopane w ostatnich tygodniach wprost skąpane jest w słońcu. Pogoda jest piękna i choć upał doskwiera wielu gościom, tatrzańskie szlaki cieszą się dużą popularnością. Jeśli jednak szukacie alternatywy i bardziej pasywnego wypoczynku, a przy okazji marzycie by zniwelować zgubny wpływ upałów, warto …

Prace na centralnym rondzie w Zakopanem wchodzą w ostatni etap

11 grudnia 2021

W rejonie dworców kolejowego i autobusowego w Zakopanem trwa modernizacja ronda Armii Krajowej. Przebudowa jednego z głównych punktów komunikacyjnych miasta trwa od września, a ruch kołowy prowadzony jest okolicznymi uliczkami. Obecnie prace idą ku szczęśliwemu finałowi, kilka dni temu wylano pierwsze warstwy …

Sezon narciarski w Zakopanem wystartował. Narciarze szusują już w Zakopanem, Białce, czy Jurgowie

11 listopada 2021

Mrozy i opady naturalnego śniegu, które nawiedziły Zakopane w ostatnich dniach, pozwoliły stacjom narciarskim przygotować trasy zjazdowe. Na wszystkich głównych trasach panują dogodne warunki, pełną mocą działa również okoliczna infrastruktura (parkingi, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego i snowboardów oraz punkty gastronomiczne).
Już w tym tygodniu …

Co robić w Zakopanem poza jazdą na jednej lub dwóch deskach ?

7 stycznia 2015

Osoby, które zdecydowały się spędzić okres ferii w Zakopanem w 2015 roku, wcześniej czy później dopadnie pytanie, jak urozmaicić sobie pobyt po powrocie ze stoków narciarskich.

Tym potrzebom wychodzi naprzeciw Gazeta Wyborcza, która wymienia szereg aktywności dla osób ciekawych Zakopanego, choć niekoniecznie skoncentrowanych na m.in. podróż szlakiem stylu Zakopiańskiego w III odsłonach, wizytę w schroniskach Zakopiańskich czy podróż po najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych miejscach uwiecznionych w „Tatrzańskiej Atlantydzie” autorstwa Piotra Mazika. Nudzić nie powinni się również amatorzy twórczości Władysława Hasiora (polecamy multimedialną Galerię autora, Zakopane, ul. Jagielońska 18b), rzeźby Zakopiańskiej (autorstwa Antoniego Rząsy, Zakopane, ul. Bogatyńskiego 16a) czy zwolennicy ludowej twórczości Witkiewicza (Teatr Witkiewicza, Zakopane, ul. Chramcówki 15).